KD15 440S

Rodzaj silnika: wysokoprężny
Chłodzenie: powietrzem
Ilość cylindrów: 1
Pojemność: 441 cm³
Moc: 7,3 kW/10 KM przy 3600 obr/min.
Maks. moment obr.: 22,5 Nm przy 2100 obr/min.
Waga: 45 kg

Opis

Silnik Kohler KD15 440S to zaawansowany technologicznie produkt, który stanowi doskonały wybór dla szerokiego zakresu zastosowań przemysłowych. Jest to silnik Diesla chłodzony powietrzem, który charakteryzuje się wytrzymałością i niezawodnością nawet w najtrudniejszych warunkach pracy. Został zaprojektowany z myślą o długich okresach eksploatacji i minimalnej konieczności przeprowadzania serwisu, co jest możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanych filtrów powietrza oraz cylindrom wykonanym z żeliwa.

Wśród innowacji zastosowanych w silniku KD15 440S znajduje się nowy filtr powietrza, który umożliwia pracę nawet w ekstremalnie zakurzonych warunkach. To osiągnięcie jest wynikiem zastosowania separatora o wysokiej wydajności z opcjonalnym pre-filtrem oraz zaworu odprowadzającego nagromadzony kurz w samym filtrze. Zwiększone wymiary wkładu filtra oraz wysoka zdolność filtracji elementu papierowego znacząco zwiększają ochronę silnika, co przekłada się na znaczne obniżenie kosztów utrzymania.

Nowy zbiornik paliwa z modyfikowanymi komponentami ułatwia wszystkie operacje serwisowe dzięki znaczącym ulepszeniom, w tym nowemu filtrowi paliwa z dodatkową ochroną filtra bezpieczeństwa. Opcjonalny, pierwotny filtr oraz filtr bezpieczeństwa, używane wspólnie, zapobiegają przypadkowemu dostaniu się obcych cząstek podczas tankowania paliwa. Pierwotny filtr umieszczony wewnątrz zbiornika jest łatwo dostępny i może być wymieniony bez użycia specjalnych narzędzi.

Dodatkowe opcje dla silnika KD15 440s obejmują między innymi: wewnętrzny przedfiltr paliwa, mocowanie wału korbowego od strony koła zamachowego (silniki z rozruchem elektrycznym), mocowanie z kołnierzem i specjalnym wałem, wstępny filtr powietrza, filtr powietrza w kąpieli olejowej, elektryczny rozruch 12 V/24 V, panel z kluczykiem, awaryjne zatrzymanie przez elektrozawór, zdalne sterowanie przyspieszeniem i zatrzymaniem, jednouchwytowa kontrola, osłona dźwigni sterującej, pompa paliwa, wyłącznik ciśnienia oleju, wyłącznik temperatury oleju. Wskaźnik zatkania filtra powietrza, pozwala łatwo zidentyfikować potrzebę serwisu. Powiększona miska olejowa zwiększa interwały między przeglądami do 500 godzin w porównaniu do 250 godzin w standardowych wersjach.

Zastosowanie:

agregaty chłodnicze, betoniarki, generatory prądu, kompresory, kosiarki samobieżne, mikrosamochody, mini-koparki, mini-wywrotki i wozidła, mini-ładowarki, piły do asfaltu, platformy i podnośniki, traktory 4×4, walce, zagęszczarki.

Do pobrania:

 Dane techniczne